Світ Фольксваген
22.10.2020

50-річчя революційної моделі Volswagen K70

Перша модель Volkswagen, оснащена двигуном з рідинним охолодженням і переднім приводом, відкрила нові перспективи для марки. Автомобіль, який загадав нові стандарти і визначив напрямки для подальшого розвитку дизайну
1

«Ви полюбите Volkswagen K70, тому що він відкриває нову еру в історії Volkswagen» - під таким рекламним слоганом модель Volkswagen K70 була представлена ​​аудиторії 50 років тому. Завдяки розташованому спереду двигуну з рідинним охолодженням, передньому приводу і сучасному дизайну цей середньорозмірний седан фактично відкрив нову епоху в історії марки Volkswagen.

20 жовтня 1970 року на прес конференції в Зальцгиттере Volkswagen представив нову модель K70 і завод, спеціально побудований для її виробництва. «Новий Volkswagen, що відрізняється від інших моделей марки, що випускалися до сьогоднішнього дня, - Volkswagen K70», - відзначали в пресі. Дійсно, седан багато в чому відкривав нові перспективи. З ним марка Volkswagen виявилася на порозі нового успішного періоду свого розвитку.

Технології. Оснастивши модель K70 двигуном з рідинним охолодженням і переднім приводом, марка Volkswagen перейшла до зовсім нової для себе концепції, завдяки якій великого успіху пізніше домоглися моделі Passat і Golf. Модель K70 отримала сучасне шасі з незалежною підвіскою, а довга колісна база дозволила створити дуже просторий салон і забезпечила чудову керованість.

Безпека. Крім високого рівня комфорту, інженери K70 зосередили свої зусилля на активної і пасивної безпеки. Такі особливості моделі, як посилена конструкція пасажирського салону, наявність зон деформації спереду і ззаду, розміщення паливного бака в захищеній області задньої частини кузова і підготовка до установки ременів безпеки на всіх сидіннях вже в стандартній комплектації, задали нові стандарти в цій галузі.

Дизайн. Лаконічний дизайн з чіткими лініями, який залишається актуальним і сьогодні, виявився передовим. Седан був розроблений Клаусом Люті (Claus Luthe), одним з найавторитетніших автомобільних дизайнерів свого часу. Його характерний почерк знайшов своє втілення і в більш пізніх моделях Volkswagen, в тому числі в Golf і Polo.

Впевненість з перших днів
79-річний Карл-Гюнтер Квайссер (Karl-Günter Queißer) одним з перших познайомився з моделлю K70 і особисто спостерігав за колосальними змінами в розвитку марки. Він почав свою кар'єру в Volkswagen в 1970 році, влаштувавшись маляром на новий завод в Зальцгиттере. Карл-Гюнтер досі добре пам'ятає перші кілька років, повних змін і перетворень. «Це було дійсно щось особливе», - зазначає він, згадуючи про той час, коли створювалася модель K70.

Незабаром Квайссер гідно оцінив автомобіль з розташованим спереду двигуном з рідинним охолодженням, чотирма дверима і несподівано просторим салоном і багажником. Він придбав свій перший автомобіль моделі K70 в 1971 році. До цього Карл-Гюнтер їздив на Beetle, і зміна моделі стала для нього справжнім проривом. Після трьох К70 в його гаражі з'явився Golf. «Світ йде вперед», - зазначає Карл-Гюнтер, позитивно дивлячись на зміни.

Від K70 до ID.3
Зараз Квайссер їздить на K70 LS і Golf 8. Придбавши K70, він здійснив свою мрію і тепер регулярно бере участь в ралі і групових поїздках за кермом даної класичної моделі. У вересні Карл-Гюнтер відправився на екскурсію на колишнє місце роботи в Зальцгиттер. Він дуже хотів відсвяткувати ювілей K70 разом з іншими членами клубу любителів даної моделі в спеціально організованому турі, але, на жаль, через епідеміологічну ситуацію це виявилося неможливо. Квайссер зазначив знаменна подія в Зальцгиттере в складі невеликої групи і згадав той особливий період. Багато діючі співробітники заводу зупинялися у незвичайного автомобіля, і їх колишній колега з ентузіазмом відповідав на всі питання.

Карл-Гюнтер дуже пишається тим фактом, що їздив за кермом всіх поколінь моделі Golf, що сходили з конвеєра аж до сьогоднішнього дня. Ставши власником нового, інноваційного Golf 8, він з величезним ентузіазмом зустрічає зміни і пов'язані з ними завдання. Адже світ як і раніше не стоїть на місці. Карл Гюнтер Квайссер впевнений, що ID.3 також займе своє місце в його гаражі.